Šalát mrkvový s ananásom

Postup: 

Očistenú, umytú mrkvu postrúhame, pridáme na menšie kúsky pokrájaný ananás so šťavou. Dochutíme citrónovou šťavou, cukrom a premiešame.

Šalát z čínskej kapusty s kukuricou 

Postup:

Očistenú umytú kapustu pokrájame na rezance, osolíme, necháme odstáť. Potom pridáme kukuricu, zalejeme nálevom z vody, cukru a octu. Pridáme olej a premiešame.

Šalát jablkový s pomarančom

Postup:

Umyté, očistené jablká postrúhame, pomaranče ošúpeme a pokrájame na malé kocky. Pridáme nálev z vody, cukru, citrónovej šťavy a premiešame.

Šalát paradajkový s jogurtom

Postup:

Rajčiaky očistíme, umyjeme, pokrájame na plátky, pridáme nakrájané vajcia uvarené na tvrdo, očistenú na drobno nakrájanú cibuľu, postrúhaný syr, soľ, cukor a umytú nakrájanú petržlenovú vňať. Všetko spolu premiešame, zalejeme jogurtom a necháme odležať.

Šalát srbský

Postup:

Šalátové uhorky umyjeme, očistíme a nastrúhame. Rajčiaky umyjeme, očistíme, pokrájame na kolieska, pridáme očistenú nakrájanú hlávkovú kapustu, umytú očistenú na rezance pokrájanú zelenú papriku a očistenú na jemno pokrájanú cibuľu. Všetko spolu zamiešame, zalejeme nálevom z octu, soli, kryštálového cukru a vody. Zjemníme olivovým olejom.

Šalát záhradný

Postup:

Kapustu očistíme, postrúhame a osolíme. Jablká a papriku očistíme, umyjeme a na drobno pokrájame. Cukor, ocot, soľ a biely jogurt spolu vymiešame na hladko. Zalejeme šalát a premiešame. 

Vyhľadávanie

© 2010 Všetky práva vyhradené.